Jak vybrat kreditní kartu co nejrychleji

Jak vybrat kreditní kartu co nejrychleji

Kreditní karty, které umožňují pohodlné nákupy i v době, kdy zrovna nemáte dostatek peněz na účtě, jsou velmi oblíbené a nabízejí je zejména velké banky. Hodně lidí je zaměňuje s klasickými debetními kartami, jež jsou mnohem rozšířenější, nicméně je mezi nimi zásadní rozdíl. Zatímco debetní karta umožňuje platit pouze tehdy, pokud máte na účtě peníze, u kreditní karty můžete nakupovat „na dluh“ a peníze poté splácet.

Kreditní karty nenabízejí pouze banky

Většinu kreditních karet u nás vydávají především velké bankovní ústavy, jako je Česká spořitelna, Komerční banka, ČSOB nebo Raiffeisenbank. Kromě nich si ale kreditní karty  můžete sjednat i u některých nebankovních společností – patří mezi ně např. Home Credit nebo Cetelem. Rozdíl spočívá mimo jiné v dostupnosti produktu – na rozdíl od banky je můžete získat i se záznamem v registru dlužníků. Naopak nevýhodou jsou vyšší úrokové sazby.

Některé srovnávače půjček se zbývají i kreditkami

Vybrat si tu správnou kreditní kartu můžete i prostřednictvím oblíbených internetových srovnávacích portálů. Některé z nich se nevěnují pouze klasickým spotřebitelským půjčkám, ale mají i samostatnou kategorii, určenou právě pro kreditní karty. Příkladem je např. nezávislý finanční server CoolPůjčky.cz, který přináší i podrobné recenze jednotlivých kreditek. S pomocí těchto webů si můžete kreditní kartu vybrat skutečně rychle.

Které nebankovní kreditní karty patří k nejlepším?

Nebankovní kreditní karty nejsou až tak známé, ale pro mnoho lidí, jenž nemohou získat kartu od banky, mohou být dobrou volbou. Z hlediska výše úrokových sazeb patří k těm nejvýhodnějším kreditní karta Tesco Clubcard Premium – je zajímavá hlavně pro ty, kteří často nakupují v Tescu, ale nejen pro ně. Přináší přijatelné úrokové sazby, možnost nakupování jak v běžných obchodech, tak i na internetu, nízké měsíční splátky a další výhody a benefity.

Přečtěte si:  Jaké benefity nabízejí kreditní karty

Předplacená karta je zajímavou alternativou

Relativně novým produktem na českém finančním trhu jsou předplacené platební karty. Ty sice nemají s kreditními kartami nic společného a jsou spíše alternativou vůči debetním kartám, každopádně ale zaznamenaly velký ohlas. Jsou totiž výborným řešením pro spoustu lidí – díky jejich anonymitě je mohou využívat lidé s exekucí, umožňují naprosto bezpečné platby přes internet, skvěle se hodí jako dárek k jakékoli příležitosti a používat je mohou i děti, kteří se tak naučí lépe hospodařit s penězi a rodiče jim na kartu mohou posílat kapesné.

Platební kartu může získat každý – jde jen o to, vybrat si tu správnou

Některou z platebních karet (kreditní, debetní, předplacená) může získat skoro každý. Nejpřísnější podmínky platí u bankovních kreditních karet, na debetní už dosáhne velká většina lidí a předplacenou si může pořídit kdokoliv, včetně osob mladších 18 let. Rozhodně se ale nevyplatí vybírat kartu příliš zbrkle – raději si předem porovnejte jednotlivé nabídky a teprve pak se v klidu rozhodněte pro tu, která bude vašim potřebám nejvíce vyhovovat

Kreditní karta může být dobrý pomocník, ale také může uškodit

Ještě předtím, než si o svoji novou kreditní kartu zažádáte, pořádně si rozmyslete, zda ji opravdu potřebujete a zda ji dokážete řádně splácet. V opačném případě se vám totiž může hodně prodražit a můžete se zbytečně dostat do nepříjemných dluhů. Pokud si nejste jistí, raději se poraďte s odborníkem nebo finančním poradcem, případně si pročtěte články a recenze na nezávislých srovnávacích webech.