Na dovolenou k moři s kreditní kartou zadarmo

Letenky zdarma na dovolenou za placení kartou. UniCredit Bank nabízí v léte zajímavé bonusy pro všechny nové klienty, kteří si pořídí některou kreditní kartu z programu Miles & More
Letenky zdarma na dovolenou za placení kartou. UniCredit Bank nabízí v léte zajímavé bonusy pro všechny nové klienty, kteří si pořídí některou kreditní kartu z programu Miles & More

Plánujete letní dovolenou u moře? Máte v plánu letět na vaši dovolenou s letadlem? Některé kreditní karty, vám umožní letět na dovolenou k moři zdarma. Za platby kreditní kartou můžete sbírat míle a ty si pak u letecké společnosti vyměnit třeba za letenku zadarmo.

Jak to funguje?

U některých kreditních karet můžete za placení kartou za nákypy v obchodech dostat zpět různé bonusy. Někde dostáváte zpět 1 – 2% z provedené platby, jinde se vám připisuje bonus třeba na penzijní připojištění. Jiné karty pak umožňují sbírat míle do věrnostního programu některé letecké společnosti.

Proč míle a ne kilometry?

Tohle je dáno historicky. Jako první tento bonus nabízeli především banky v USA, kde se vzdálenosti udávají v mílích. Jedna míle je 1 609 metrů. A aby to bylo ještě trochu složitější, existuje ještě námořní míle, která je 1851,55 metrů. Proto se tedy v bonusových programech leteckých společností (včetně české ČSA) sbírají míle a ne kilometry. Bonusové míle navíc neznamenají automaticky letenku na stejnou vzdálenost. Je to jen jakási „virtuální“ měna. Za míle si můžete zaplatit různé výhody – vstup do letištního salónku, vyšší třídu v letadle, zavazadlo zdarma, pronájem auta na letišti, pronájem hotelového pokoje. Jednou z možností je pak pořízení letenky zdarma (různé společnosti mají různá pravidla, jak je možné čerpat bonusové míle na letenky zdarma).

Přečtěte si:  Mall.cz kreditní karta od Raiffeisenbank

Letenky zdarma s kreditní kartou

Možnost sbírat míle zdarma nabízí například UniCredit Bank. Pokud si u této banky pořídíte kreditní kartu do konce července, získáte zajímavý vstupní bonus. Pokud se rozhodnete pro kreditní kartu Miles & More Standard, budete mít automaticky bonus 2000 mil za první platbu. Pokud si pořídíte kreditní kartu Miles & More Gold, vstupní bonus za první platbu je dokonce 4000 mil.

Speciální nabídku má pak UniCredit banka pro ty co využívají kreditní kartu ČSA. Pokud si místo kreditní karty ČSA pořídíte Miles & More od UniCredit, dostanete vstupní bonus 10000 mil.

A navíc v létě bude banka za placení kartouz připisovat dvojnásobný bonus.  Za každých 100 Kč zaplacených kartou máte v létě 10 mil zdarma (u karty Gold, u karty Standart je to jen 6 mil).

Letenky zdarma bez omezení

Získané bonusové míle si pak můžete vyměnit u společnosti Lufthansa. Platnost těchto bonusových mil je neomezená. Když si je nestihnete vybrat během léta, můžete je nechat třeba na zimní dovolenou, nebo na příští rok. U kreditní karty od UniCredit bank máte navíc v ceně i cestovní pojištění s nadstandartním pojistným limitem. Pro letní dovolenou je tedy tato kreditní karta rozhodně zajímavá volba.