Na dovolenou k moři s kreditní kartou zadarmo

Letenky zdarma na dovolenou za placení kartou. UniCredit Bank nabízí v léte zajímavé bonusy pro všechny nové klienty, kteří si pořídí některou kreditní kartu z programu Miles & More
Letenky zdarma na dovolenou za placení kartou. UniCredit Bank nabízí v léte zajímavé bonusy pro všechny nové klienty, kteří si pořídí některou kreditní kartu z programu Miles & More

Plánujete letní dovolenou u moře? Máte v plánu letět na vaši dovolenou s letadlem? Některé kreditní karty, vám umožní letět na dovolenou k moři zdarma. Za platby kreditní kartou můžete sbírat míle a ty si pak u letecké společnosti vyměnit třeba za letenku zadarmo.

Jak to funguje?

U některých kreditních karet můžete za placení kartou za nákypy v obchodech dostat zpět různé bonusy. Někde dostáváte zpět 1 – 2% z provedené platby, jinde se vám připisuje bonus třeba na penzijní připojištění. Jiné karty pak umožňují sbírat míle do věrnostního programu některé letecké společnosti.

Proč míle a ne kilometry?

Tohle je dáno historicky. Jako první tento bonus nabízeli především banky v USA, kde se vzdálenosti udávají v mílích. Jedna míle je 1 609 metrů. A aby to bylo ještě trochu složitější, existuje ještě námořní míle, která je 1851,55 metrů. Proto se tedy v bonusových programech leteckých společností (včetně české ČSA) sbírají míle a ne kilometry. Bonusové míle navíc neznamenají automaticky letenku na stejnou vzdálenost. Je to jen jakási „virtuální“ měna. Za míle si můžete zaplatit různé výhody – vstup do letištního salónku, vyšší třídu v letadle, zavazadlo zdarma, pronájem auta na letišti, pronájem hotelového pokoje. Jednou z možností je pak pořízení letenky zdarma (různé společnosti mají různá pravidla, jak je možné čerpat bonusové míle na letenky zdarma).

Letenky zdarma s kreditní kartou

Možnost sbírat míle zdarma nabízí například UniCredit Bank. Pokud si u této banky pořídíte kreditní kartu do konce července, získáte zajímavý vstupní bonus. Pokud se rozhodnete pro kreditní kartu Miles & More Standard, budete mít automaticky bonus 2000 mil za první platbu. Pokud si pořídíte kreditní kartu Miles & More Gold, vstupní bonus za první platbu je dokonce 4000 mil.

Přečtěte si:  UniCredit Bank: kreditní karta Miles & More Standard

Speciální nabídku má pak UniCredit banka pro ty co využívají kreditní kartu ČSA. Pokud si místo kreditní karty ČSA pořídíte Miles & More od UniCredit, dostanete vstupní bonus 10000 mil.

A navíc v létě bude banka za placení kartouz připisovat dvojnásobný bonus.  Za každých 100 Kč zaplacených kartou máte v létě 10 mil zdarma (u karty Gold, u karty Standart je to jen 6 mil).

Letenky zdarma bez omezení

Získané bonusové míle si pak můžete vyměnit u společnosti Lufthansa. Platnost těchto bonusových mil je neomezená. Když si je nestihnete vybrat během léta, můžete je nechat třeba na zimní dovolenou, nebo na příští rok. U kreditní karty od UniCredit bank máte navíc v ceně i cestovní pojištění s nadstandartním pojistným limitem. Pro letní dovolenou je tedy tato kreditní karta rozhodně zajímavá volba.