Kreditní karta pro studenty od ČSOB

Kreditní karta pro studenty od ČSOB = možnost získat kartu s limitem 20 tisíc korun pro studenty středních nebo vysokých škol.
Kreditní karta pro studenty od ČSOB = možnost získat kartu s limitem 20 tisíc korun pro studenty středních nebo vysokých škol.

Československá obchodní banka nabízí všem studentům středních, vysokých a vyšších odborných škol, možnost získat bankovní účet a kreditní kartu s limitem až 20 tisíc korun. Výhodou pro studenty je, že pro získání této kreditní karty nemusí dokládat svůj příjem. O kreditní kartu pro studenty si mohou požádat jak nový klienti, tak i ti studenti, kteří již účet v ČSOB mají

Bankovní účet pro studenty

Studentské konto od ČSOB je určeno pro studenty ve věku 15 – 30 roků. Všechny služby s pojené s vedením účtu jsou zdarma. Za používání bankovního účtu u ČSOB tak studenti nemusí nic platit. K účtu je navíc vydávána mezinárodní platební karta. Student dále může získat kontokorent ve výši 20000 Kč a/nebo kreditní kartu se stejným limitem.

Bankovní účet pro studenty zdarma

Mezi hlavní výhody bankovního účtu pro studenty u ČSOB patří to, že je zadarmo. Studenti mají u ČSOB běžný účet. Neplatí za výběry z bankomatu (platí jen pro bankomaty ČSOB) a počet výběrů není limitován. Neplatí se ani za příchozí nebo odchozí platby (zadané přes internetové bankovnictví nebo přes mobilní bankovnictví). Zdarma jsou i emailové notifikace o pohybech na účtu nebo vydání platební karty.

Kdo může získat účet pro studenty?

Mezi hlavní podmínky patří, abyste byli studentem střední nebo vysoké školy nebo absolvent:

  • Student střední školy 15 – 17 roků: účet je možné zřídit jen se souhlasem zákonného zástupce
  • Student střední školy 18 – 20 roků: stačí předložit 1 doklad totožnosti (občanský průkaz) a potvrzení o studiu
  • Student vysoké školy 21 – 30 roků: stačí předložit 1 doklad totožnosti (občanský průkaz) a potvrzení o studiu (nebo Index či ID karta)
  • Absolvent vysoké školy do 30 roků: stačí předložit 1 doklad totožnosti (občanský průkaz) a diplom o absolvování vysoké nebo vyšší odborné školy
Přečtěte si:  Asistenční kreditní karta United Auto

Kreditní karta pro studenty

V současné době nabízí ČSOB všem studentům, kteří si sjednají nový účet u této banky, kreditní kartu. Kartu může student získat automaticky při zřízení nového bankovního účtu. O kartu si ale mohou požádat i ti studenti, kteří již účet u ČSOB mají.

Kreditní karta pro studenty je poskytována zdarma – neplatí se žádné poplatky za vydání karty nebo za vedení úvěrového účtu.

Kreditní karta pro studenty může mít limit až 20000 Kč. To samé platí pro kontokorent (povolené přečerpání bankovního účtu). Student si sám může vybrat, jak si tento limit rozdělí. Je možné mít například kontokorent k účtu ve výši 10 tisíc korun a kreditní kartu s limitem 10 tisíc korun. Nebo jenom kreditní kartu s limitem 20 tisíc nebo jenom kontokorent s limitem 20 tisíc korun, či jiné kombinace.

ČSOB navíc nabízí studentům možnost získat i vyšší úvěr. V takovém případě je ale nutné doložit v bance svůj příjem (například u studentů, kteří při studiu pracují), nebo mít na svém účtu vyšší obrat.