Kreditní karta mBank: mKreditka s nejnižším úrokem 14,8%

Kreditní karta od mBanky – neboli mKreditka je nabízena ve variantě Visa Classic nebo Visa Gold. S touto kreditní kartou můžete získat finanční rezervu ve výši 20 – 500 tisíc korun. U kreditní karty od mBanky máte bezúroční období až 54 dní. S kartou tak můžete platit za nákupy zboží v mnoha různých obchodech, za různé služby nebo ve své oblíbené restauraci. Pokud pak utracené peníze do 54 dnů doplatíte, neplatíte žádné úroky a peníze si tak půjčujete „zdarma“.

Podmínky a poplatky – mKreditka od mBanky

Kreditní karta od mBank ve variantě Visa Classic má úvěrový rámec až 150 000 Kč. Ve variantě Visa Gold je to pak až 500 000 Kč.  Bezúročné období je u mKreditky stanovena na 54 dní. Vztahuje se ale jenom na platby kartou, na výběry z bankomatu se nevztahuje. Pokud si s touto kartou budete vybírat peníze z bankomatu, ihned vám začínají nabíhat úroky.

mBanka poskytuje tři různé kreditní karty, které se liší právě výší úrokové sazby. Můžete si tak vybírat jestli chcete platit vyšší úroky a menší nebo žádní měsíční poplatky nebo naopak platíte pravidelný měsíční poplatek, ale máte nižší úroky. U této varianty 3 je úroková sazba je 14,8%. Úroky u kreditní karty jsou stejné jak pro platby kartou tak i pro výběry z bankomatů.

Současně ale platíte roční poplatek za správu karty ve výši 590 Kč. To je sice méně než u některých jiných vydavatelů kreditních karet, kde se poplatky za kartu mohou vyšplhat až na 3000 Kč a více. Pokud ale vaši mKreditku nebudete používat, tyto poplatky budete muset i tak hradit. Kreditní karta mKreditka v této variantě se tak spíše hodí pro ty, kdo budou kreditní kartu aktivně používat a počítají s tím, že nebudou vždy platit výdaje z kreditky v rámci bezúročného období. V takovém případě se jistě vyplatí mít menší úroky výměnou za roční poplatek.

Jak získat kreditní karu od mBanky?

Kreditní karta mKreditka od mBank je vydávána všem klientům této banky. Pokud jím zatím nejste, musíte si nejprve založit osobní účet u této banky. Vzhledem k tomu, že mBank působí především prostřednictvím internetu a nabízí osobní účet zdarma a bez poplatků, je založení účtu u této banky velmi snadné a levné.

U karty si pak sami můžete nastavit limity pro platby, zvolit si pojištění nebo další variabilní parametry.  K mKreditce je také možné vydat další doplňkové karty (třeba pro ostatní členy vaší rodiny). Doplňková kreditní karta má stejný úvěrový rámec. Maximální počet dodatkových karet je u mBanky 2.

Nevýhody kreditní karty od mBanky

Jednou z mála nevýhod kreditní karty od této banky je to, že mBanka nemá žádné vlastní bankomaty. Pokud plánujte s kreditní kartou i vybírat peníze v hotovosti z bankomatu, musíte počítat s tím, že za každý výběr zaplatíte minimálně 49 Kč. U jiných bank je i s kreditní kartou možné pořídit výběry z bankomatů (z bankomatů od vlastní banky) i podstatně levněji, nebo dokonce úplně zdarma.
[ads-middle]

Přečtěte si:  Vodafone kreditní karta od Raiffeisenbank
Kreditní karta mBank
Vydavatel karty mBank (BRE Bank S.A.)
Typ společnosti banka
Typ kreditní karty Kreditní karta od banky
Název kreditní karty mKreditka (Varianta 3)
Druh kreditní karty Visa Classic nebo Visa Gold
Základní parametry
Minimální limit karty 20000 Kč
Maximální limit karty 500000 Kč
Počet dní bez úroků 54
Platí bezúročné období i pro bankomaty ne
Převod peněz z karty na bankovní účet ano
Úroky
Úrok pro bezhotovostní platby 14,8%
Úrok pro výběry hotovosti 14,8%
Zvýhodněný úrok neposkytuje se
Podmínky zvýhodnění
Poplatky
Roční poplatek za kartu 590 Kč
Roční poplatek za kartu v prvním roce 590 Kč
Poplatek za znovu vydání karty – po blokaci 150 Kč
Vedení karty – roční poplatek 0 Kč
Minimální útrata s kartou aby byla bez poplatku neposkytuje se
Kolik zaplatíte, když nebudete kartu používat 590 Kč
Maximum, kolik vás může stát karta na poplatcích 590 Kč
Dodatkové karty
Počet dodatkových karet, které lze vydat 1
Cena dodatkové karty 150 Kč
Výpisy
Poštou 30 Kč
Elektronicky 0 Kč
Splátky
Minimální měsíční splátka v procentech 3%
Minimální výše měsíční splátky 50 Kč
Lze nastavit pravidelné inkaso minimální splátky ano
Lze nastavit pravidelné inkaso 100% splátky ano
Výběr z bankomatu
Výběr z vlastního bankomatu nemá vlastní bankomaty
Výběr z cizího bankomatu 49 Kč
Výběr z bankomatu v zahraničí 49 Kč
Cashback 0 Kč
Jaký kurz se použije při použití karty v zahraničí EUR: mBank deviza-prodej v den zúčtování transakce. Ostatní měny: kurz Visa + 2 % z kurzového rozdílu v den zúčtování transakce.
Platby na internetu
Lze zakázat platby bez přítomnosti karty ano
Slevy za nákupy
Minimální sleva za platby neposkytuje se
Minimální sleva za platby neposkytuje se
Bonusové body za platby kartou ne
Sleva u vybraných obchodníků za platbu kartou ne
Další informace
Podmínky vydání karty Občan ČR a cizinci z EU s trvalým nebo přechodným pobytem na území ČR starší 18 let
Pojištění V ceně: rodinné cestovní pojištění. Volitelně: Pojištění karty a osobních věcí včetně notebooku, asistenční služba pro motoristy
Další služby
Poznámky
Vlastní obrázek na kartě ne