Jaké benefity přinášejí kreditní karty

Jaké benefity nabízejí kreditní karty

Kreditní karta je platební karta spojená s krátkodobým úvěrem, který držitel karty může postupně splácet a zároveň dále čerpat. Kreditní karta může běžnému držiteli usnadnit platby, umožnit mu obejít se bez hotovosti a eliminovat směnu zahraničních měn, což je mimořádně výhodné na dovolené a při platbách v zahraničí. Samozřejmostí jsou dnes i benefity, které každý držitel karty získá.

Základním benefitem je sleva z každého nákupu u obchodníků doma i v zahraničí, měsíčně až 2 000 Kč, navíc prémie 250 Kč za první nákup a vrácení poplatku za vedení kreditní karty v prvním roce.

Benefity spojené s vaši kreditní kartou

Výše uvedený benefit je ale samozřejmě jen základní variantou pro standardní kreditní karty. Volbou typu kreditní karty volíme zároveň i oblast služeb a zboží, kde chceme benefity plynoucí z vlastnictví kreditní karty čerpat. Stále více společností se zavazuje spolupracovat s renomovanými bankovními ústavy na službách v oblasti kreditních karet. Mezi hlavní hráče na českém trhu patří především společnosti ČSA, O2, Shell a Billa. S kreditní kartou Shell tak můžeme čerpat bonus až 5% z ceny paliva u všech čerpacích stanic Shell v ČR a samozřejmě bonus až 0,5% z ceny všech ostatních nákupů v ČR i v zahraničí. Pro majitele kreditních karet Billa je k dispozici bonus 3% z ceny nákupů v prodejnách BILLA na celém území ČR.

Přečtěte si:  Jaké výhody má půjčka pro ženy na mateřské MD?

S kreditní kartou ČSA je možné získat vstupní bonusy až 20 000 mil plus další 4 míle za každých 100 Kč zaplacených kartou nebo vybraných z bankomatu. Slevu až 40% na vyúčtování služeb O2 a automatická platba vyúčtování za mobilní služby je zase benefitem, který ocení především majitelé O2 zlaté kreditní karty.

Kreditní karty s bezkontaktní technologií

V roce 2011 se navíc na českém finančním trhu objevila novinka v podobě kreditní karty s bezkontaktní platební technologií. Přestože je tento způsob plateb v ČR novinkou, jedná se o pohodlný a bezpečný způsob placení, který je v porovnání se standardní platbou v hotovosti mnohem rychlejší a pohodlnější. Kreditní karty se díky nabízeným výhodám a benefitům stávají součástí každodenního života stále většího počtu občanů v ČR.