FIO banka začala vydávat vlastní karty

Kreditní karta FIO umožní výběr z bankomatů zdarma a další výhody.
Kreditní karta FIO umožní výběr z bankomatů zdarma a další výhody.

FIO banka, která nabízí mimo jiné osobní účet v bance zdarma, začala vydávat i vlastní platební karty. Až dosud, tato banka, vyžívala služeb Československé obchodní banky. Nové karty od FIO nabízí stejné výhody jako ty dosavadní – patří sem například 10x výběr z bankomatu zdarma. Kromě toho nové karty od FIO nabídnou i novu bezkontaktní formu placení, která se pomalu, ale jistě začíná objevovat v českých obchodech.

Karty, které nově FIO poskytuje svým klientům, jsou Maestro a MasterCard (Standard, Standard Paypass, Business Paypass, Gold Paypass). V blízké době pak FIO plánuje zavést i karty VISA.

FIO karta – výběr z bankomatu zdarma

Nová FIO karta vám nabídne to, co v současné době nabízí jen málokterá česká banka. A to výběr z bankomatu zdarma (platí pouze pro bankomaty FIO). Nebo je využít služby Cashback (výběr peněz při platbě za nákup v nějakém obchodě). Navíc s kartou FIO můžete mít i 5 výběrů z bankomatů cizích bank také zdarma. Pokud s kartou zaplatíte alespoň 4 tisíce korun, můžete si jednou vybrat peníze zadarmo. Za každé 4 tisíce korun máte jeden výběr z jakéhokoliv bankomatu v ČR bez poplatků. Celkem takto můžete mít až pět výběrů v měsíci.

FIO banka nabízí i účet zadarmo

FIO banka (ještě jako družstevní záložna nabídla jako jedna z prvních českých finančních institucí osobní účet bez poplatků. Platí to i do dnes. U banky FIO, tak můžete mít bankovní účet, za který nic neplatíte. Tento osobní účet zahrnuje:

  • Založení účtu v bance = bez poplatků
  • Online bankovnictví = bez poplatků
  • Příchozí i odchozí platby (zadané online) v ČR = zdarma
  • Vydání platební karty = bez poplatku
  • Trvalé příkazy = bez poplatků
  • Výběr a vklad hotovosti na pobočce = bez poplatků
Přečtěte si:  Zlatá kreditní karta ČSOB Gold

Jediné co vás bankovní účet u FIO bude stát je 100 Kč, což je minimální vklad při založení účtu. Tyto peníze ale bance neplatíte, ale máte je u ní uloženy na svém účtu.

Bankovní účet u FIO banky si pak můžete založit i online (banka FIO zatím nemá pobočky ve všech větších městech, nemusíte ale nikam jezdit, vše se dá vyřídit po internetu). K založení účtu přes internet potřebujete předložit kopie dvou osobních dokladů a mít účet v jiné bance.  Žádost o účet a kopie dokladů pošlete do banky a ze svého účtu převedete nějakou minimální částku, aby si banka potvrdila vaši totožnost.

FIO banka, je určitě zajímavá alternativa ke všem tradičním českým bankám. Rozsahem nabízených služeb, které se navíc neustále zlepšují, jim může téměř ve všem konkurovat. Velmi často pak tato banka nabízí i mnohem lepší podmínky (účet vez poplatků, výběry z bankomatů zdarma a jiné výhody).