Sociální karta startuje, stát vydává první sKarty

Prvních 200 lidí dostane v červenci sociální sKartu. Do konce prázdnin bude vydáno dalších 50 tisíc karet na sociální dávky.

Prvních 200 lidí dostane v červenci sociální sKartu. Do konce prázdnin bude vydáno dalších 50 tisíc karet na sociální dávky.

Právě v těchto dnech startuje pilotní projekt výplaty sociálních dávek prostřednictvím sociální sKarty. Prvních 200 karet by mělo být vydáno v rámci pilotního projektu. Úřad práce si tak chce otestovat, jestli vydávání sociální karty bude probíhat bez problémů. Pokud ano, tak by do konce srpna 2012 mělo být vydáno dalších 50 tisíc karet.

Kdy dostanete sociální kartu?

I když se počítá s tím, že sKartu by ve finále měli obdržet všichni, kdo pobírají sociální dávky, v nejbližších týdnech se toho bát nemusí. Jak již bylo zmíněno výše, Úřad práce nyní startuje pilotní projekt, ve kterém sKartu nejprve dostane 200 lidí. Všem bude zaslán dopis, aby si na úřad přišli vyzvednout svoji sociální kartu. Pokud si kartu včas vyzvednou, již v červenci by na kartu měli dostat první sociální dávky.

Podobně to bude probíhat u další testovací skupiny. Do konce prázdnin 2012 by mělo být vydáno cca 50 tisíc karet. I zde platí, že se není potřeba strachovat nebo obávat. Všichni vybraní příjemci sociálních dávek budou o vystavení sociální karty informováni dopisem. Doku si svoji kartou nevyzvednou, budou i nadále pobírat dávky klasickým způsobem.

Plný přechod na výplatu sociálních dávek prostřednictvím sociální karty se předpokládá do konce roku. Celkem by mělo být vydáno 900 000 karet.

Na co si dát pozor u sociální karty

Zatímco nyní bylo možné sociální dávky posílat na účet v bance, nebo složenkou na poštu (a výjimečně i vyplácet v hotovosti), nově budou sociální dávky zasílány jen na sociální kartu. To může být problém především pro ty, kdo až dosud dostávali sociální dávky složenkou na poštu.

Zatímco česká pošta má více než 3300 poboček po celé republice a často najdete poštu i v té nejmenší vesnici, nově si peníze vyberete jen z bankomatů České spořitelny. A těch je jenom 1300.

Pozn.: Se sociální kartou bude možné peníze vybrat z libovolného bankomatu od jakékoliv banky. Ale jen za první výběr z bankomatu České spořitelny se nic neplatí. Při použití jiného bankomatu budete platit běžný poplatek za výběr z bankomatu podle ceníku České spořitelny.

Se sociální kartou bude také možné platit za nákupy v obchodech. To může být pro někoho výhoda a pro jiného problém. Přece jen v menších městech a na vesnicích je mnoho obchodů, které platební karty vůbec nepřijímají, a nejbližší bankomat může být hodně daleko.

Ti kdo pobírají dávky hmotné nouze (jako je třeba příspěvek na živobytí) pak nebudou mít jinou možnost než platit kartou v obchodech. Karta jim totiž neumožní výběr peněz v hotovosti. V jejich případě pak nebude možné s kartou platit v hernách, restauracích, barech a hospodách. Neplatí ale, že by se sociální kartou nebylo možné koupit alkohol nebo cigarety. Pokud se bude platit se sociální kartou v běžném supermarketu, bude možné nakoupit i t alkohol nebo cigarety. Tím je trochu popřen jeden z hlavních argument pro zavádění sociálních karet.

Pozor na zneužití vaší platební karty

Kreditní karty se kradou ve velké, jen loni to bylo přes 8 tisíc případů a škoda 128 miliónů korun.

Kreditní karty se kradou ve velké, jen loni to bylo přes 8 tisíc případů a škoda 128 miliónů korun.

Zloději a podvodníci přišli v nedávné době na nový způsob jak zneužívat ukradené platební karty. Nově se snaží s pomocí ukradené karty nakupovat zboží na slevových portálech. Získané kupony na slevu pak prodávají dál. Jenom za letošní rok se už 5 zlodějů pokusilo nakoupit slevové kupóny za 100 tisíc korun.

Zneužití platební karty i bez fyzické krádeže

Co dělat, pokud ztratíte platební kartu, nebo pokud vám ji někdo ukradne, asi víme každý. Ihned bychom měli zavolat do banky a kartu nechat zablokovat. Sice existuje riziko, že se zloděj během té krátké doby s kartou někde pokusí zaplatit nebo vybrat peníze, je ale jen poměrně malé.

Horší to ale je, když ani nevíte, že vám byla karta ukradena. Zloděj vám totiž nepotřebuje brát vaši plastovou kartu. Stačí mu jen zkopírovat údaje z magnetického proužku nebo z čipu. Pro placení na internetu pak není potřeba ani tohle, stačí si jen opsat číslo karty, její platnost a CVC nebo CVV kód. Pak může klidně platit vaší kartou kdokoliv, kdo zná tyto informace.

Kreditní karty – krade se ve velkém

Podle statistik Policie ČR bylo v roce 2011 spácháno celkem 8200 případů zneužití platební karty. Celková škoda u všech těchto případů byla 128 miliónů korun. Z této částky se ale Policii podařilo najít a zajistit jenom směšných 25 tisíc korun, tedy méně než 0,02%.

A zdá se, že v roce 2012 bude podobných případů mnohem více. Jen za první tři měsíce roku 2012 už totiž Česká policie eviduje asi 2500 případů s celkovou škodou přes 25 miliónů korun.

Jak ochráníte vaši platební kartu před zlodějem?

Nikdy svoji kartu nikomu nepůjčujte. To platí i pro rodinné příslušníky (pokud použije platební kartu někdo jiný než právoplatný držitel, je to podle zákona trestný čin, bez ohledu na to jestli se jednalo o členy rodiny nebo ne).

Nikdy nepouštějte svoji kartu z dohledu. Pokud platíte v restauraci nebo kdekoliv jinde, obsluha nikdy nesmí vaši kartu odnést mimo váš dohled. Pokud by to chtěli udělat, kartu jim nedávejte.

Při výběru z bankomatu buďte opatrní, pokud se vám nebude zdát něco v pořádku na klávesnici nebo na otvoru pro kartu, najdete si jiný bankomat. Často se stává, že podvodníci na bankomaty instalují sledovací zařízení, kterým si zkopírují údaje z vaší karty.

Při placení na internetu nepotřebujete PIN kód. Pokud po vás nějaká stránka požaduje zadání PIN kódu a čísla karty je to špatně.

Především v zahraničí, si dávejte pozor na to, kde platíte, anebo z jakého bankomatu vybíráte peníze. V některých zemích, jsou totiž krádeže karet ještě více rozšířené, než u nás

Kreditní karta GE Money Bank: MoneyCard Plus

Kreditní karta GE Money Bank – MoneyCard Plus je standartní kreditní karta, se kterou můžete platit nákupy v obchodech nebo na internetu, vybírat peníze z bankomatu nebo ji používat i při cestách do zahraničí. Kreditní karta GE Money Bank – MoneyCard Plus vám poskytne úvěr od 5000 Kč až do 150000 Kč. Na vaše nákupy navíc máte u této karty 50 dní bezúročného období. Za vaši útratu v obchodech také máte slevu až 10% (10% v obchodech bene+ a 1% ve všech ostatních obchodech.

Parametry a podmínky kreditní karty GE Money Bank – MoneyCard Plus

Vydavatelem této karty je GE Money Bank, jedná se o běžnou MasterCard standart. Uvěrový limit v závislosti na vašich příjmech může být až 150 000 Kč. Období bez úroků má GE Money Card v délce 50 dní.

Úroková sazba, která se začne počítat po skončení bez úrokového období je ve výši 22,68% (platí jak pro bezhotovostní transakce – nákupy, placení na internetu, tak i pro hotovostní operace jako výběr z bankomatu). Minimální splátka je 5% z toho co jste na kreditní kartě utratili (minimálně 100 Kč měsíčně).

S kreditní kartou můžete i vybírat peníze z bankomatu, při výběru hotovosti ale neplatí bezúročné období jako u plateb v obchodě. Navíc za výběr z bankomatu zaplatíte běžné poplatky za výběr což v případě kreditní karty GE Money Bank – MoneyCard Plus je minimálně 29 Kč za výběr z bankomatu GE, 89 Kč za výběr z jiného bankomatu v ČR a 1% + 100 Kč při vybírání peněz někde v zahraniční.

Jak můžete získat kreditní kartu GE Money Bank – MoneyCard Plus

O kreditní kartu si můžete požádat na kterékoliv pobočce GE Money Bank. Nebo pokud máte v této bance svůj osobní účet nebo jiné finanční produkty, banka vám tuto kreditní kartu může sama nabídnout.

Podmínky pro žadatele o kartu jsou minimálně 18 roků a nějaké pravidelné příjmy (výplata ze zaměstnání, důchod nebo příjmy z podnikání). Dále už jen stačí doložit vaši adresu a telefon do zaměstnání. K samotnému vyřízení pak potřebujete dva doklady totožnosti a doklady o příjmu.

O kreditní kartu GE Money Bank – MoneyCard Plus si můžete sami požádat prostřednictvím telefonu nebo i na internetu. Vše je snadné a jednoduché. Po schválení vám GE Money Bank pošle vaši novou kreditní kartu až domů a vám pak stačí kartu jen aktivovat a začít používat.
[ads-middle]

Kreditní karta GE Money Bank
Vydavatel karty GE Money Bank, a.s.
Typ společnosti banka
Typ kreditní karty Kreditní karta od banky
Název kreditní karty MoneyCard Plus
Druh kreditní karty MasterCard Standard
Základní parametry
Minimální limit karty 5000 Kč
Maximální limit karty 150000 Kč
Počet dní bez úroků 50
Platí bezúročné období i pro bankomaty ne
Převod peněz z karty na bankovní účet ano
Úroky
Úrok pro bezhotovostní platby 22,68%
Úrok pro výběry hotovosti 22,68%
Zvýhodněný úrok neposkytuje se
Podmínky zvýhodnění
Poplatky
Roční poplatek za kartu 588 Kč
Roční poplatek za kartu v prvním roce 0 Kč
Poplatek za znovu vydání karty – po blokaci 150 Kč
Vedení karty – roční poplatek 0 Kč
Minimální útrata s kartou aby byla bez poplatku neuplatňuje se
Kolik zaplatíte, když nebudete kartu používat 588 Kč
Maximum, kolik vás může stát karta na poplatcích 588 Kč
Dodatkové karty
Počet dodatkových karet, které lze vydat 3
Cena dodatkové karty 0 Kč
Výpisy
Poštou 0 Kč
Elektronicky 0 Kč
Splátky
Minimální měsíční splátka v procentech 5%
Minimální výše měsíční splátky 100 Kč
Lze nastavit pravidelné inkaso minimální splátky ano
Lze nastavit pravidelné inkaso 100% splátky ne
Výběr z bankomatu
Výběr z vlastního bankomatu 29 Kč
Výběr z cizího bankomatu 89 Kč
Výběr z bankomatu v zahraničí 100 Kč + 1 %
Cashback 15 Kč
Jaký kurz se použije při použití karty v zahraničí GE Money Bank deviza-prodej v den zúčtování transakce
Platby na internetu
Lze zakázat platby bez přítomnosti karty ano
Slevy za nákupy
Minimální sleva za platby 1%
Minimální sleva za platby 10%
Bonusové body za platby kartou ne
Sleva u vybraných obchodníků za platbu kartou ano
Další informace
Podmínky vydání karty Minimální věk 18 let, trvalý zdroj příjmů, občanský průkaz a druhý doklad totožnosti, pro úvěr nad 50 000 Kč potvrzení o příjmu, adresa trvalého bydliště i kontaktní adresa na území ČR, telefon do zaměstnání + kontaktní telefon
Pojištění Volitelně pojištění asistenčních služeb, cestovní pojištění, pojištění schopnosti splácet a pojištění výdajů, pojištění zneužití karty
Další služby Možnost změny PIN, lze zadat příkaz k úhradě z bankomatu GE Money, internetové bankovnictví
Poznámky Slevy u obchodníků v rámci věrnostního programu Bene +
Vlastní obrázek na kartě ne

Premia kreditní karta České pojišťovny

Kreditní karta Premia od nebankovní společnosti Home Credit vám umožní získat až 11% z hodnoty vašich nákupů placených touto kreditní kartou. Získané Prémiové body (za každou 1 Kč máte 1 bod) pak můžete použít na různé produkty České spořitelny – tedy na životní pojištění, na kapitálové pojištění, na povinné ručení od české pojišťovny a na další finanční produkty a pojištění od této pojišťovny.

Kreditní karta Premia Čeká Pojišťovna od Home Credit

Kreditní kartu vydává nebankoví společnost Home Credit. Karty jsou vydávány buď prostřednictvím PPF banky, nebo prostřednictvím Raiffeisenbank.

Je to základní neembasovaná karta MasterCard (můžete ji použít je pro placení v elektronických terminálech nebo v bankomatech). U této karty můžete získat úvěrový limit až 100000 Kč a k tomu ještě bezúročné období 51 dní (neplatí pro výběr peněz z bankomatu).

Úroková sazba (po uplynutí bez úrokového období nebo po výběru z bankomatu) je u této kreditní karty ve výši 26,28 %. Minimální měsíční splátka je pak 4% (nebo min. 400 Kč).

S touto kartou můžete platit i přes internet – základní limit je nastaven na 3000 Kč (týdně), na požádání ho ale můžete navýšit. S pomocí této karty pak můžete platit i přes PayPal.

Karta je vydávána zdarma, půjčené peníze můžete kdykoliv doplatit bez jakýchkoliv sankcí. Díky bezúročnému období si tak můžete půjčit kdykoliv peníze od Home Credit a pokud je včas vrátíte, nic vás to nestojí.

Podmínky a poplatky

Vydání karty a vedení karty v prvním roce je za 0 Kč. V dalších letech vás poplatky za tuto kartu mohou vyjít až na 580 Kč ročně. Pokud ale budete mít s touto kartou minimální roční obrat 36000 Kč, pak ji můžete mí úplně zdarma a bez poplatků. Při výběru peněz z bankomatu zaplatíte minimální poplatek ve výši 1% z vybrané částky (min. 85 Kč při výběru v ČR a min. 100 Kč při výběru v zahraničí).

Výhodné pojištění od České pojišťovny

Z každého nákupu nebo platby, který provedete s touto kreditní kartou v partnerské síti Premia získáváte 11% v podobě prémiových bodů. Za nákupy u ostatních obchodníků (mimo partnerů Premia) získáváte 1%.

Tyto prémiové body pak můžete využít na různé produkty České pojišťovny. Peníze za nákupy tak můžete zhodnotit třeba i v Penzijním připojištění se státní podporu nebo v životním či kapitálovém pojištění. Můžete za ně uhradit i pojištění domácnosti nebo i jiné pojistné produkty. Takže tato karta vám při utrácení vlastně zároveň pomáhá šetřit a spořit peníze.
[ads-middle]

Kreditní karta Home Credit
Vydavatel karty Home Credit a.s.
Typ společnosti nebankovní společnost
Typ kreditní karty Kreditní karta od banky
Název kreditní karty Premia karta České pojišťovny
Druh kreditní karty MasterCard Unembossed
Základní parametry
Minimální limit karty 10000 Kč
Maximální limit karty 100000 Kč
Počet dní bez úroků 51
Platí bezúročné období i pro bankomaty ne
Převod peněz z karty na bankovní účet ne
Úroky
Úrok pro bezhotovostní platby 26,28%
Úrok pro výběry hotovosti 26,28%
Zvýhodněný úrok neposkytuje se
Podmínky zvýhodnění
Poplatky
Roční poplatek za kartu 0 Kč
Roční poplatek za kartu v prvním roce 0 Kč
Poplatek za znovu vydání karty – po blokaci 180 Kč
Vedení karty – roční poplatek 588 Kč
Minimální útrata s kartou aby byla bez poplatku 36 000 Kč ročně
Kolik zaplatíte, když nebudete kartu používat 588 Kč
Maximum, kolik vás může stát karta na poplatcích 588 Kč
Dodatkové karty
Počet dodatkových karet, které lze vydat neposkytuje se
Cena dodatkové karty neposkytuje se
Výpisy
Poštou 0 Kč
Elektronicky 0 Kč
Splátky
Minimální měsíční splátka v procentech 4%
Minimální výše měsíční splátky 400 Kč
Lze nastavit pravidelné inkaso minimální splátky ne
Lze nastavit pravidelné inkaso 100% splátky ne
Výběr z bankomatu
Výběr z vlastního bankomatu nemá vlastní bankomaty
Výběr z cizího bankomatu 1 % min. 85 Kč
Výběr z bankomatu v zahraničí 1 % min. 100 Kč
Cashback neposkytuje se
Jaký kurz se použije při použití karty v zahraničí Kurz deviza-prodej PPF banky platný v den zúčtování
Platby na internetu
Lze zakázat platby bez přítomnosti karty ano
Slevy za nákupy
Minimální sleva za platby 1%
Minimální sleva za platby 10%
Bonusové body za platby kartou ano
Sleva u vybraných obchodníků za platbu kartou ano
Další informace
Podmínky vydání karty O kartu lze požádat pouze na obchodních místech České pojišťovny. Platný občanský průkaz ČR, druhý doklad, věk nad 18 let, stálý zdroj příjmu.
Pojištění Volitelně pojištění schopnosti splácet, pojištění výdajů a pojištění zneužití karty
Další služby
Poznámky Slevy u obchodníků v rámci věrnostního programu a slevy na pojistných produktech České pojišťovny, Penzijního fondu České pojišťovny a ČP Zdraví.
Vlastní obrázek na kartě ne

Kreditní karta bez doložení příjmu – Visa Classic od UniCredit Bank

UniCredit vám umožní získat kreditní karu Visa Classic i bez doložení vašeho příjmu. Pokud jste klientem banky (máte zde osobní účet), můžete mít k dispozici automaticky před schválený úvěr až 20 000 Kč. Pro získání této kreditní karty (Visa Classic) pak nemusíte bance předkládat potvrzení o příjmech. U karty navíc máte i bezúročné období 45 dní, můžete vybírat peníze z bankomatu, platit s kartou v obchodech. Za platbu kartou se vám také načítají body do věrnostního programu, kterým pak můžete přispět na některou charitativní organizaci.

Kreditní karta i bez doložení příjmu od UniCredit Bank

Kreditní karta Visa Classic od UniCredit Bank vám umožní získat pohodlnou a bezúročnou půjčku od 10 tisíc korun až do 250000 Kč. Pokud už jste klientem UniCredit Bank a máte v této bance založený svůj osobní bankovní účet, pak dostanete kreditní kartu i bez doložení vašeho příjmu. Banka všem klientům nabízí tuto kartu s automaticky před schváleným úvěrovým limitem až 20000 Kč. Nemusíte dokládat žádní potvrzení o příjmech. Stačí si jen požádat o vystavení karty a hned můžete mít doma finanční rezervu, bezúročnou půjčku do 20000 Kč.

Bezúročné období u této karty je 45 dní – pokud tedy útratu provedenou touto kreditní kartou zaplatíte do 45 dnů, neplatíte žádné úroky. V opačném případě se nesplacená částka úročí úrokem ve výši 23,88%.

Minimální měsíční splátka je od 5% z vyčerpané nesplacené částky (min. 300 Kč). Vydání karty a první rok jejího používání je zdarma. Pak si UniCredit Bank účtuje pravidelný poplatek za správu karty ve výši 480 Kč. Tento poplatek vám banka naúčtuje i v případě že kartu vůbec nepoužíváte a jen vám leží v šuplíku nebo v peněžence.

Výhody kreditní karty Visa Classic od UniCredit Bank

S touto kreditní kartou získáváte mnohem víc než jenom bezúročnou půjčku bez doložení vašeho příjmu. Při placení kartou získáváte slevy u vybraných partnerů banky UniCredit Bank. Při nákupech a placení s touto kartou tak můžete ušetřit nemalou částku peněz.

Za každou platbu, kterou provedete s vaší kreditní kartou, navíc dostáváte body do věrnostního programu. Tyto body následně můžete směnit za peníze, které pak můžete převést na některou vybranou charitativní organizaci (Konto Bariery, nadace Terezy Maxové nebo nadace Partnerství).

S kartou tak máte celou řadu výhod, bezúročnou půjčku na vaše nákupy a ještě můžete pomoci těm, kdo to nejvíce potřebují.
[ads-middle]

Kreditní karta UniCredit Bank
Vydavatel karty UniCredit Bank Czech Republic, a.s.
Typ společnosti banka
Typ kreditní karty Kreditní karta od banky
Název kreditní karty Visa Classic
Druh kreditní karty Visa Classic
Základní parametry
Minimální limit karty 10000 Kč
Maximální limit karty 250000 Kč
Počet dní bez úroků 45
Platí bezúročné období i pro bankomaty ne
Převod peněz z karty na bankovní účet ne
Úroky
Úrok pro bezhotovostní platby 23,88%
Úrok pro výběry hotovosti 23,88%
Zvýhodněný úrok neposkytuje se
Podmínky zvýhodnění
Poplatky
Roční poplatek za kartu 0 Kč
Roční poplatek za kartu v prvním roce 0 Kč
Poplatek za znovu vydání karty – po blokaci 200 Kč
Vedení karty – roční poplatek 480 Kč
Minimální útrata s kartou aby byla bez poplatku neposkytuje se
Kolik zaplatíte, když nebudete kartu používat 480 Kč
Maximum, kolik vás může stát karta na poplatcích 480 Kč
Dodatkové karty
Počet dodatkových karet, které lze vydat 1
Cena dodatkové karty 240 Kč
Výpisy
Poštou 0 Kč
Elektronicky neposkytuje se
Splátky
Minimální měsíční splátka v procentech 5%
Minimální výše měsíční splátky 300 Kč
Lze nastavit pravidelné inkaso minimální splátky ano
Lze nastavit pravidelné inkaso 100% splátky ano
Výběr z bankomatu
Výběr z vlastního bankomatu 49 Kč + 1 %
Výběr z cizího bankomatu 49 Kč + 1 %
Výběr z bankomatu v zahraničí 49-100 Kč + 0,5 %
Cashback 19 Kč
Jaký kurz se použije při použití karty v zahraničí UniCredit Bank deviza-prodej v den zaúčtování transakce
Platby na internetu
Lze zakázat platby bez přítomnosti karty ano
Slevy za nákupy
Minimální sleva za platby neposkytuje se
Minimální sleva za platby neposkytuje se
Bonusové body za platby kartou ne
Sleva u vybraných obchodníků za platbu kartou ne
Další informace
Podmínky vydání karty Věk 18 let, čistý příjem nad 9500 Kč.
Pojištění Volitelné cestovní pojištění, pojištění schopnosti splácet a pojištění proti zneužití karty.
Další služby Volitelné doplňkové karty IAPA a Priority Pass, internetové bankovnictví
Poznámky
Vlastní obrázek na kartě ne

Kreditní karta Raiffeisenbank: Visa Extra

Banka Raiffeisenbank nabízí pro všechny své klienty i pro všechny ostatní zájemce hned několik různých kreditních karet. Z této bohaté nabídky si určitě dokáže vybrat každý, kdo neustále potřebuje mít u sebe nějakou finanční rezervu na své výdaje. Do nabídky Raiffeisenbank patří i kreditní karty Visa Extra. Ta poskytuje úvěr až ve výši 150 tisíc korun. U karty máte bezúročné období 45 dní a platíte zde úrok 25,08%. Tato karta má i nízké splátky, platíte jen 3,5%. Kartu je možné používat k placení v obchodech, u benzinové pumpy, v restauracích nebo za jiné služby. Platit můžete i na internetu, vybírat peníze z bankomatu nebo ji používat i při cestách do zahraničí.

Parametry a podmínky kreditní karty Visa Extra od Raiffeisenbank

Tato kreditní karta je standartní Visa Classic karta. Klient k ní může získat bezúročný úvěr ve výši 10000 – 150000 Kč. U této karty máte po dobu 45 dní bezúročné období. Pokud během 1,5 měsíce doplatíte utracené peníze zpátky bance, za peníze utracené z kreditní karty nebudete platit žádné úroky.

Pozor jenom na to, že bezúročné období u této kreditní karty nezahrnuje výběr hotových peněz z bankomatu. Pokud si s kreditní kartou vyberete nějak hotové peníze z bankomatu, začíná se vám tato „půjčka“ ihned úročit sazbou ve výši 25,08%.

Pravidelné splátky u této karty jsou minimálně 3,5% (a/nebo 300 Kč). Výši splátky si ale můžete nastavit sami podle toho, jak se vám to hodí. U karty si můžete nechat nastavit přímé inkaso z vašeho bankovního účtu. To znamená, že Raiffeisenbank si v takovém případě bude sama každý měsíc z vašeho bankovního účtu strhávat příslušnou částku (a to ani nemusíte mít bankovní účet u této banky. Můžete si nastavit i splátku ve výši 100%. V takovém případě pak máte jistotu, že se vyhnete placení vysokých úroků po skončení bezplatného období.

Poplatky a další informace o kreditní kartě Visa Extra od Raiffeisenbank

Pokud kreditní kartu od Raiffeisenbank nebudete vůbec používat, nic vás nestojí. To je určitě velká výhoda – u mnoha jiných kreditních karet se vám pravidelné poplatky za vedení karty a správu kartového účtu počítají bez ohledu na to, jestli kartu používáte nebo ne. Kreditní karta Visa Extra vám tak může sloužit jako bezplatná rezerva pro nečekané výdaje. Kartu nemusíte vůbec používat, nic vás to nestojní, a když se náhodou dostanete do nějakého problému, karta vám ho může pomoci vyřešit.

Poplatku za tuto kartu se účtují pouze při jejím aktivním používání (placení). Maximálně vás tato karta může na poplatcích stát 540 Kč. Vydání karty je zdarma. Zdarma jsou i výpisy (v elektronické podobě i tištěné)

Za výběry z bankomatu u této karty zaplatíte od 50 do 100 Kč (+ 1% z vybrané částky). Pokud se rozhodnete využít službu Cashback (výběr hotovosti u obchodníka v supermarketu při nákupech), tak vás to bude stát 10 Kč.

U karty máte volitelně standartní pojištění proti zneužití karty, cestovní pojištění nebo pojištění schopnosti splácet.
[ads-middle]

Kreditní karta Raiffeisenbank
Vydavatel karty Raiffeisenbank a.s.
Typ společnosti banka
Typ kreditní karty Kreditní karta od banky
Název kreditní karty Visa Extra
Druh kreditní karty Visa Classic
Základní parametry
Minimální limit karty 10000 Kč
Maximální limit karty 150000 Kč
Počet dní bez úroků 45
Platí bezúročné období i pro bankomaty ne
Převod peněz z karty na bankovní účet ne
Úroky
Úrok pro bezhotovostní platby 25,08%
Úrok pro výběry hotovosti 25,08%
Zvýhodněný úrok neposkytuje se
Podmínky zvýhodnění
Poplatky
Roční poplatek za kartu 0 Kč
Roční poplatek za kartu v prvním roce 0 Kč
Poplatek za znovu vydání karty – po blokaci 500 Kč
Vedení karty – roční poplatek 540 Kč
Minimální útrata s kartou aby byla bez poplatku Při nepoužívání karty se poplatek neplatí (karta leží „v šuplíku“).
Kolik zaplatíte, když nebudete kartu používat 0 Kč
Maximum, kolik vás může stát karta na poplatcích 540 Kč
Dodatkové karty
Počet dodatkových karet, které lze vydat bez omezení
Cena dodatkové karty 90 Kč
Výpisy
Poštou 0 Kč
Elektronicky 0 Kč
Splátky
Minimální měsíční splátka v procentech 3,5%
Minimální výše měsíční splátky 300 Kč
Lze nastavit pravidelné inkaso minimální splátky ano
Lze nastavit pravidelné inkaso 100% splátky ano
Výběr z bankomatu
Výběr z vlastního bankomatu 50 Kč
Výběr z cizího bankomatu 79 Kč
Výběr z bankomatu v zahraničí 100 Kč + 1 %
Cashback 10 Kč
Jaký kurz se použije při použití karty v zahraničí Raiffeisenbank deviza-prodej platný v den zaúčtování transakce
Platby na internetu
Lze zakázat platby bez přítomnosti karty ne
Slevy za nákupy
Minimální sleva za platby neposkytuje se
Minimální sleva za platby neposkytuje se
Bonusové body za platby kartou ne
Sleva u vybraných obchodníků za platbu kartou ne
Další informace
Podmínky vydání karty Občanství nebo trvalý pobyt v ČR, min. 21 let a výše, pravidelný čistý měsíční příjem od 12 000 Kč, průkaz totožnosti, doklad o příjmu, potvrzení od zaměstnavatele nebo daňové přiznání nebo výměr důchodu/renty
Pojištění Volitelné cestovní pojištění, pojištění schopnosti splácet a pojištění proti zneužití karty.
Další služby
Poznámky
Vlastní obrázek na kartě ne

Kreditní karty UniCredit Bank: Visa Partners

Kreditní karta Visa Partners od UniCredit Bank vám umožňuje získat snadnou a rychlou bezúročnou půjčku až 250000 Kč. Pokud budete s touto kartou platit za svoje nákupy nebo za nejrůznější služby a utracené peníze doplatíte během bezúročného období, nestojí vás tato půjčka nic. Je to tedy ideální finanční rezerva pro vaše výdaje. Bezúročná půjčka od UniCredit Bank je neustále k dispozici, peníze můžete mít velmi snadno schované ve vaší peněžence nebo kapse i při cestách do zahraničí nebo kdekoliv, kde je zrovna budete potřebovat.

Bezúročná půjčka – kreditní karta od UniCredit Bank

Kreditní karta Visa Partners je standartní karta Visa Classic. Všem držitelům nabízí tato kreditka úvěrový rámec 10 – 250 tisíc korun. Základní bezúročné období je 45 dní. Pokud utracené peníze v rámci této doby zase splatíte, nehradíte žádné úroky.

Po skončení bezúročné doby vám začíná nabíhat úrok ve výši  23,40%. S kreditní kartou od UniCredit Bank můžete platit v obchodech, v restauracích, za různé služby typu kino, divadlo, koncert nebo i na internetu.

Je možné i vybírat peníze v hotovosti z bankomatu. Na výběr hotovosti se už ale nevztahuje bezúročné období. V takém případně se půjčená částka ihned úročí úrokem ve výši 23,4 %. Za výběr peněz z bankomatu navíc platíte poplatek ve výši od 49 Kč (v bankomatech UniCredit Bank nebo ostatních českých bank) nebo až 100 Kč při výběrech v zahraničí. K tomuto fixnímu poplatku sinavíc účtuje variabilní složka – 1 % z vybrané částky. Vybírat si s kreditní kartou od UniCredit Bank peníze z bankomatu se tedy příliš nevyplatí.

Další podmínky a poplatky u této kreditky

Minimální měsíční splátka je 5% (min. 300 Kč). Další poplatky spojené s kreditní kartou jsou: poplatek za správu karty ve výši 480 Kč (platíte to bez ohledu na to, jestli s kartou utrácíte nebo ne). Dále pak můžete platit 19 Kč, pokud použijete v některém obchodě službu Cashback. Za blokaci karty a nové vystavení se platí 200 Kč.

Z kreditní karty není možné peníze převádět na bankovní účet. U karty je možné nastavit pravidelné inkaso splátek a to až do výše 100%. Pokud tedy chcete mít jistotu, že nebudete nikdy platit úroky za peníze utracené kreditní kartou, můžete si ve své bance nastavit inkaso. Jednou měsíčně se vám vše, co jste s kreditní kartou zaplatili, zase vyrovná na 0.

Ke kartě také získáte přístup do internetové aplikace Online Card, kde ihned uvidíte všechny platby a transakce uskutečněné kreditní kartou. Máte tak snadno pod kontrolou aktuální zůstatek nebo všechny vaše výdaje. Ke kartě je také nabízeno doplňkové cestovní pojištění TRAVEL Basic a TRAVEL Plus, pojištění ztráty nebo odcizení karty SAFE Basic nebo SAFE Plus a také pojištění neschopnosti splácet CREDIT Basic nebo CREDIT Plus.
[ads-middle]

Kreditní karta UniCredit Bank
Vydavatel karty UniCredit Bank Czech Republic, a.s.
Typ společnosti banka
Typ kreditní karty Kreditní karta od banky
Název kreditní karty Visa Partners
Druh kreditní karty Visa Classic
Základní parametry
Minimální limit karty 10000 Kč
Maximální limit karty 250000 Kč
Počet dní bez úroků 45
Platí bezúročné období i pro bankomaty ne
Převod peněz z karty na bankovní účet ne
Úroky
Úrok pro bezhotovostní platby 23,4%
Úrok pro výběry hotovosti 23,4%
Zvýhodněný úrok neposkytuje se
Podmínky zvýhodnění
Poplatky
Roční poplatek za kartu 0 Kč
Roční poplatek za kartu v prvním roce 0 Kč
Poplatek za znovu vydání karty – po blokaci 200 Kč
Vedení karty – roční poplatek 480 Kč
Minimální útrata s kartou aby byla bez poplatku neposkytuje se
Kolik zaplatíte, když nebudete kartu používat 480 Kč
Maximum, kolik vás může stát karta na poplatcích 480 Kč
Dodatkové karty
Počet dodatkových karet, které lze vydat 0
Cena dodatkové karty neposkytuje se
Výpisy
Poštou 0 Kč
Elektronicky neposkytuje se
Splátky
Minimální měsíční splátka v procentech 5%
Minimální výše měsíční splátky 300 Kč
Lze nastavit pravidelné inkaso minimální splátky ano
Lze nastavit pravidelné inkaso 100% splátky ano
Výběr z bankomatu
Výběr z vlastního bankomatu 49 Kč + 1 %
Výběr z cizího bankomatu 49 Kč + 1 %
Výběr z bankomatu v zahraničí 49-100 Kč + 0,5 %
Cashback 19 Kč
Jaký kurz se použije při použití karty v zahraničí UniCredit Bank deviza-prodej v den zaúčtování transakce
Platby na internetu
Lze zakázat platby bez přítomnosti karty ano
Slevy za nákupy
Minimální sleva za platby neposkytuje se
Minimální sleva za platby neposkytuje se
Bonusové body za platby kartou ano
Sleva u vybraných obchodníků za platbu kartou ne
Další informace
Podmínky vydání karty Věk 18 let, čistý příjem nad 9500 Kč.
Pojištění V ceně pojištění zneužití karty. Volitelně cestovní pojištění, pojištění schopnosti splácet.
Další služby Volitelné doplňkové karty IAPA a Priority Pass, internetové bankovnictví
Poznámky
Vlastní obrázek na kartě ne