Kreditní karta FÉR od Sberbank

Kreditní karta FÉR od Sberbank

FÉR kreditní karta od Sberbank nabízí svým klientům celou řadu výhod. Vydání a vedení po celou dobu fungování karty zdarma, až 45 dní dlouhé bezúročné období a výběr peněz z jakéhokoliv bankomatu (byť za poplatek), patří k těm největším.

Jde o ideální kreditku na hrazení běžných nákupů, ale využít se dá i v zahraničí – samozřejmě zcela bez přirážky. Využijte ji i při dobíjení předplacených kuponů nebo hrazení faktur mobilních operátorů. FÉR kreditní karta je oblíbená MasterCard Standard s přívětivými úvěrovými limity a oblíbenými volitelnými a doplňkovými službami, mezi které patří například:

 • cashback (při platbě u obchodníků zdarma)
 • cestovní pojištění (osobní i rodinné)
 • změna PINU na bankomatu
 • inkaso, SIPO a další platební příkazy přímo z karty
 • pojištění karty a osobních věcí
 • nastavení karty na 2 účty
 • a další

Potěšíme příznivce superrychlé platby – FÉR kreditní karta je plně bezkontaktní, se všemi standardními bonusy.

Info: Pokud nevíte, jak psotupovat při ztrátě kreditní karty, čtěte toto upozornění

Kolik stojí FÉR kreditní karta od Sberbank?

Za založení ani vedení karty žádné poplatky neplatíte. Při dodržení bezúročného období můžete také zcela zdarma nakupovat za peníze banky, zatímco ty vaše se někde v klidu zhodnocují. Jinými slovy, pokud půjčené peníze vrátíte do 45 dní (počítáno od prvního nákupu), nezaplatíte vůbec nic navíc. Výše úrokové sazby začíná na velmi příznivých 23,88 % (RPSN: 27,11%).

Pokud bezúročného období z jakéhokoliv důvodu využít nestihnete, musíte každý měsíc uhradit alespoň 3 % dlužné částky (minimálně 100 Kč).

Kreditní karta bez nutnosti vedení běžného bankovního účtu – jak na to?

Většina kreditních karet si své klienty prověřuje až příliš úzkostlivě, ale kreditní karta FÉR nikoli. Proto nezatěžuje své klienty nutností vedení běžného bankovního účtu, místo toho jim nabízí všechny výhody doslova na jednom místě. K dostání jsou dva úvěrové rámce:

 • 10 000 – 250 000 Kč
 • 251 000 Kč – 300 000 Kč

Při žádosti se proto neobejdete bez potvrzení o příjmu nebo úplného výpisu z účtu za poslední 3 měsíce. Dlužno říci, že dlouhodobí klienti Sberbank se bez těchto formalit většinou obejdou.

Ideální společník pro cesty do zahraničí

FÉR kreditní karta od Sberbank za vás zaplatí i v zahraničí. Řídí se přitom dle kurzu ČSOB deviza bez jakékoli další přirážky. A pohodlně vyberete i v bankomatech, tady už je však tento úkon zpoplatněn, a to podle následujícího sazebníku:

 • Výběr v ČR, vlastní bankomat: 0,25 % z požadované částky (minimálně 15 Kč)
 • Výběr v ČR, bankomat ČSOB: 0,5 % z požadované částky (minimálně 30 Kč)
 • Výběr v ČR, bankomat cizí banky: 1,5 % z požadované částky (minimálně 90 Kč)
 • Výběr v zahraničí: 1,75 % z požadované částky (minimálně 120 Kč)

Na výběr hotovosti se bezúročné období nevztahuje a karta FÉR od Sberbank neumí ani převádět peníze na jiný účet. Na druhou stranu však oceníte vysokou míru zabezpečení plateb a získání karty i bez nutnosti vedení účtu u Sberbank CZ.

Kreditní karta FÉR od Sberbank
 Vydavatel karty Sberbank CZ, a.s.
 Typ společnosti banka
 Typ kreditní karty Kreditní karta od banky
 Název kreditní karty FÉR kreditní karta
 Druh kreditní karty MasterCard Standard
 Základní parametry 
 Minimální limit karty 10 000 Kč
 Maximální limit karty 300 000 Kč
 Počet dní bez úroků 45
Platí bezúročné období i pro bankomaty ne
Převod peněz z karty na bankovní účet ne
Úroky
Úrok pro bezhotovostní platby 23,9%
Úrok pro výběry hotovosti 29,9%
Poplatky
Roční poplatek za kartu 0 Kč
Roční poplatek za kartu v prvním roce 0 Kč
Poplatek za znovu vydání karty – po blokaci 200 Kč
Vedení karty – roční poplatek 0 Kč
Minimální útrata s kartou aby byla bez poplatku neuplatňuje se
Kolik zaplatíte, když nebudete kartu používat 0 Kč
Maximum, kolik vás může stát karta na poplatcích 0 Kč
Výpisy
Poštou 0 Kč
Elektronicky nelze
Splátky
Minimální měsíční splátka v procentech 3 %
Minimální výše měsíční splátky 100 Kč
Výběr z bankomatu
Výběr z vlastního bankomatu 0,25 % (min 15 Kč)
Výběr z cizího bankomatu 1,5 % (min 90 Kč)
Výběr z bankomatu v zahraničí 1,75 % (min 120 Kč)
Platby na internetu
Lze zakázat platby bez přítomnosti karty ano
Slevy za nákupy
Minimální sleva za platby 0%
Minimální sleva za platby 0%
Bonusové body za platby kartou ne
Sleva u vybraných obchodníků za platbu kartou ne
Další informace
Podmínky vydání karty věk 18, doložit příjmy, 2 doklady totožnosti
Pojištění Volitelně: pojištění ztráty a krádeže karty a osobních věcí, cestovní pojištění.
Další služby Internetové bankovnictví, nastavení karty na dva účty, možnost změny PIN, cashback, dotaz na zůstatek
Vlastní obrázek na kartě ne

Potřebuju kreditní kartu? K čemu mi vlastně bude?

Slyšeli jste o kreditních kartách? Chcete o nich vědět o něco více? Pak si přečtěte následující slova.

Co si představit pod slovem kreditní karta?

Kreditní karta, je platební karta, kde se nenachází peníze z vašeho běžného účtu. Ale peníze, které si půjčujete měsíčně od banky. Můžete čerpat peníze dle svého uvážení a pak je splatit. Pokud peníze splatíte do konce bezúročného období, tak si je půjčujete od banky zdarma.

Výhody kreditních karet

Kreditní karta má mnohé výhody. Může sloužit jako rezerva rodinného finančního rozpočtu. Také při neobvyklých a neočekávaných výdajích je kreditní karta nejvýhodnější půjčka. Kartu navíc použijete i v zahraničí, a to s výhodným kurzem, lepším než při hotovostní platbě. Pokud nejste schopni půjčené peníze splatit najednou, je snadné si rozložit splácení půjčky do několika měsíců. Získáte bonusy za používání karty. Výhodou je také možnost se pojistit proti neschopnosti splácení úvěru, například z důvodu ztráty zaměstnání, nemoci, úrazů či smrti. Nepotřebujete ani účet v žádné bance.

Kde si zařídit kreditní kartu?

Kreditní karty nabízí spousta bank na trhu. Díky rozšířenosti kreditních karet, naleznete velice zajímavé nabídky tohoto produktu určeného přímo pro vás. Veškeré informace naleznete na internetu. Pokud si nebudete jisti všemi podmínkami, navštivte pobočku banky a nebojte se zeptat na všechny nejasnosti. Podrobné srovnání jednotlivých kreditních karet naleznete zde.

Potřebuji kreditní kartu?

Republica / Pixabay

Kreditní karta aneb co je to?

Lidé si často pletou rozdíl mezi debetní a kreditní kartou. Jaký je tedy mezi nimi rozdíl? Co je to kreditní karta?

Co je kreditní karta?

Často v obchodě říkáme, budeme platit kreditkou, máme však opravdu kreditní kartu? Většinou si lidem vžil tento název pro jakoukoliv platební kartu. Máme však dva druhy platebních karet: debetní a kreditní. Debetní karta, je platební karta od běžného bankovního účtu, kde disponujeme s penězi z našeho účtu. Kreditní karta naopak obsahuje úvěr, který její držitel může postupně splácet a čerpat, nejsou to tedy opravdu naše reálné peníze, pouze půjčené, které musíme později splatit. Vydání kreditní karty je většinou zdarma, používání se však už platí, platí se také za správu úvěru, transakce kartou nebo překročení úvěru. Malou nevýhodou také je, že výběr z bankomatů je často velmi draze zpoplatněn.

Jaké jsou výhody kreditní karty?

Výhodou kreditní karty je zajisté to, že můžeme využít čerpání peněz i v době, kdy je nemáme. Také pokud vypůjčené peníze splatíme v tzv. bezúročném období, je půjčka výhodná, také eliminuje směnu valut, jsou tedy dobré i pro platbu v zahraničí. Pokud nemůžete splatit vypůjčenou částku najednou, rozpočtete si ji na více měsíců. Máte vždy finanční rezervu pro rodinný rozpočet. Nepotřebujete ani účet v bance. Můžete se pojistit i proti neschopnosti splácet. Kreditní společnosti také nabízejí věrnostní programy při používání kreditní karty.

Kreditní karta? K čemu mi bude?

falco / Pixabay

Jak postupovat u ztráty kreditní karty

Co dělat pokud vám někdo ukradne kreditní kartu? Nebojte se, vše se velmi rychle vyřeší! Ihned po zjištění ztráty kreditní karty zavolejte do své banky a nahlaste odcizení karty! Každá banka má svou non stop linku, kde operátorovi vysvětlíte, co se stalo, ať už se ztratila karta v České republice nebo v zahraničí. Operátor se vás zeptá na údaje, které pomohou k vaší identifikaci, může se zeptat také na bezpečnostní otázky, které jste si vybírali při zřizování účtu. Banka ihned poté zablokuje kartu prosti všem elektronickým platbám. Zavolejte ihned, jinak hrozí zneužití karty. Číslo najdete na internetu, je dobré ho mít uložené v telefonu.

Cena hovoru v České republice je zdarma, ze zahraničí bývá zpoplatněna. Poté musíte zajít na pobočku banky i osobně, odcizení karty také nahlaste na místní policejní stanici.

Novou kartu dostanete během několika dní, pokud jste však mimo území České republiky, žádáte o zřízení nouzové karty, tato služba je ovšem velmi drahá. Pokud jste na dovolené, nedoporučujeme, protože náklady jsou opravdu vysoké – až několik tisíc korun. Pokud si požádáte o nouzovou kartu, bude vám zaslána během několika dní do zahraničí, není však určena k výběrům z bankomatu, její platnost je zpravidla dva měsíce.

Kdo nese odpovědnost za zneužití karty?

Odpovědnost nese instituce, která kartu vydala. Do okamžiku nahlášení ztráty nebo odcizení karty má zodpovědnost majitel karty, to až do výše 150 eur. Pokud se prokáže majiteli karty tzv. hrubá nedbalost (např. pin v obalu na kartu), nese celou odpovědnost za škody majitel karty.

Kreditní karta

falco / Pixabay

Jaké benefity přinášejí kreditní karty

Jaké benefity nabízejí kreditní karty

Kreditní karta je platební karta spojená s krátkodobým úvěrem, který držitel karty může postupně splácet a zároveň dále čerpat. Kreditní karta může běžnému držiteli usnadnit platby, umožnit mu obejít se bez hotovosti a eliminovat směnu zahraničních měn, což je mimořádně výhodné na dovolené a při platbách v zahraničí. Samozřejmostí jsou dnes i benefity, které každý držitel karty získá.

Základním benefitem je sleva z každého nákupu u obchodníků doma i v zahraničí, měsíčně až 2 000 Kč, navíc prémie 250 Kč za první nákup a vrácení poplatku za vedení kreditní karty v prvním roce.

Benefity spojené s vaši kreditní kartou

Výše uvedený benefit je ale samozřejmě jen základní variantou pro standardní kreditní karty. Volbou typu kreditní karty volíme zároveň i oblast služeb a zboží, kde chceme benefity plynoucí z vlastnictví kreditní karty čerpat. Stále více společností se zavazuje spolupracovat s renomovanými bankovními ústavy na službách v oblasti kreditních karet. Mezi hlavní hráče na českém trhu patří především společnosti ČSA, O2, Shell a Billa. S kreditní kartou Shell tak můžeme čerpat bonus až 5% z ceny paliva u všech čerpacích stanic Shell v ČR a samozřejmě bonus až 0,5% z ceny všech ostatních nákupů v ČR i v zahraničí. Pro majitele kreditních karet Billa je k dispozici bonus 3% z ceny nákupů v prodejnách BILLA na celém území ČR.

S kreditní kartou ČSA je možné získat vstupní bonusy až 20 000 mil plus další 4 míle za každých 100 Kč zaplacených kartou nebo vybraných z bankomatu. Slevu až 40% na vyúčtování služeb O2 a automatická platba vyúčtování za mobilní služby je zase benefitem, který ocení především majitelé O2 zlaté kreditní karty.

Kreditní karty s bezkontaktní technologií

V roce 2011 se navíc na českém finančním trhu objevila novinka v podobě kreditní karty s bezkontaktní platební technologií. Přestože je tento způsob plateb v ČR novinkou, jedná se o pohodlný a bezpečný způsob placení, který je v porovnání se standardní platbou v hotovosti mnohem rychlejší a pohodlnější. Kreditní karty se díky nabízeným výhodám a benefitům stávají součástí každodenního života stále většího počtu občanů v ČR.